Discovered – currently not indexed

کشف شده - در حال حاضر ایندکس نشده است

کشف شده – در حال حاضر ایندکس نشده است

بخش راهنمای گوگل برای وبمستران این پیام و راهنما را برای اطلاعات بیشتر نمایش می دهد.

Discovered – currently not indexed: The page was found by Google, but not crawled yet. Typically, Google wanted to crawl the URL but this was expected to overload the site; therefore Google rescheduled the crawl. This is why the last crawl date is empty on the report.

more

کشف شده – در حال حاضر ایندکس نشده است: صفحه توسط Google پیدا شد، اما هنوز خزیده نشده است. به طور معمول، گوگل می‌خواست URL را بخزد اما انتظار می‌رفت این کار باعث بارگیری بیش از حد سایت شود. بنابراین، Google خزیدن را دوباره برنامه ریزی کرد. به همین دلیل است که آخرین تاریخ خزیدن در گزارش سرچ کنسول خالی است.

آیا Discovered – currently not indexed برای همیشه باقی می ماند؟

گوگل توصیه می‌کند که وضعیت «کشف شده – در حال حاضر ایندکس نشده است» در گزارش سرچ کنسول می‌تواند برای همیشه باقی بماند، زیرا هیچ تضمینی برای ایندکس شدن هر صفحه در وب وجود ندارد.

دلایل احتمالی برای ایندکس نشدن یک صفحه؟

 1. ممکن است گوگل سعی کرده است URL را بخزد اما سایت بیش از حد بارگذاری شده است. اگر اینطور باشد، Google خزیدن را برای تاریخ دیگری برنامه ریزی می کند.
 2. یکی دیگر از دلایل پیام “کشف شدهدر حال حاضر ایندکس نشده است” می تواند این باشد که از نظر گوگل، وب سایت در آستانه خاصی برای کیفیت برخوردار نیست.
 3. گوگل هیچ تضمینی برای خزیدن و فهرست بندی هر صفحه وب نمی دهد.
 4. حتی اگر گوگل یکی از بزرگترین شرکت های جهان باشد، باز منابع محدودی در زمینه قدرت محاسباتی دارد.
 5. منابع محاسباتی که Google برای خزیدن در وب استفاده می‌کند، برای وب‌سایت‌هایی که با ارزش و با کیفیت بالا در نظر گرفته می‌شوند، محفوظ است.

وقتی از جان مولر پرسیده شد که چه مدت صفحات وب می توانند کشف شوند اما فهرست بندی نشوند، می گوید:

“این می تواند برای همیشه باشد. این چیزی است که ما فقط تمام صفحات را نمی خزیم و فهرست نمی کنیم. و برای هر وب سایتی کاملا طبیعی است که همه چیز را ایندکس نکرده باشیم.

و به خصوص با یک وب سایت جدیدتر، اگر محتوای زیادی دارید، پس من تصور می کنم که انتظار می رود بسیاری از مطالب جدید برای مدتی کشف شوند و ایندکس نشوند.

و سپس با گذشت زمان معمولاً به نوعی تغییر می‌کند، مثل اینکه واقعاً خزیده می‌شود، یا در واقع ایندکس می‌شود، وقتی می‌بینیم که تمرکز بیشتر روی خود وب‌سایت واقعاً ارزش دارد. اما تضمینی نیست.»

بنابراین، اگر تعدادی صفحه دارید که گوگل آنها را کشف کرده اما فهرست نشده است، چه کاری می توانید انجام دهید؟

 • ادامه دادن به کار روی سایت
 • کیفیت محتوا را بهبود ببخشید
 • لینک سازی خارجی کنید (با کیفیت)
 • لینک سازی داخلی کنید (خزنده گوگل را توی لوپ خزش بندازین)
 • در وبلاگ ها مقاله درج کنید
 • در توییتر فعالیت کنید و سیگنال بگیرید

جان مولر در ادامه می گوید:

بنابراین از این منظر اینطور نیست که بگویم شما فقط باید کمی صبر کنید و ناگهان با خزیدن و نمایه سازی اوضاع بهتر می شود. بیشتر این است، مانند ادامه کار در وب‌سایت و اطمینان از اینکه سیستم‌های ما تشخیص می‌دهند که خزیدن و نمایه‌سازی بیشتر ارزش دارد و سپس به مرور زمان بیشتر می‌خزیم و فهرست‌بندی می‌کنیم.»

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *