لینک داخلی

لینک داخلی

لینک داخلی چیست و چرا مهم است ؟ (Internal Link-building)

لینک داخلی هدف از راه اندازی هر وب سایتی به هر روشی که طراحی شده باشد، این است که بتواند در نهایت ترافیک بالایی از بازدید کننده ها را داشته باشد و در نهایت بازدیدکنندگان را به مشتری و مخاطب دائمی خود تبدیل کند.

بدیهی است که یک سایت هرچند حرفه‌ای و بسیار کامل باشد، اما بازدید کننده بالا نداشته باشد موفق نخواهد بود ! یکی از راه های افزایش مخاطبان و کاربران سایت بهینه سازی سایت یا سئو می باشد.

که از موارد مهم آن لینک سازی و لینک دهی داخلی و خارجی می باشد. محتوای تولید شده توسط شما قبل از رتبه بندی شدن توسط گوگل، نیازمند ایجاد لینک می باشد.

موارد استفاده لینک داخلی

لینک های داخلی بخش های مختلف محتوایی سایت شما را به هم متصل کرده و سبب انسجام سایت شما می شود و این انسجام به رتبه بندی شما در موتورهای جستجو کمک شایانی خواهد کرد.

لینک دهی به علت مرتبط کردن صفحات سایت شما، به کاربران و موتورهای جستجو برای یافتن بهتر و سریع تر محتوا و موضوع وب سایت شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

اهمیت لینک سازی داخلی

روش استفاده از لینک های داخلی به این صورت می باشد که کاربر و مخاطب سایت شما بر روی لینک مرتبط کلیک کرده و به صفحه دیگری از صفحات سایت شما منتقل می‌شوند.

این کار به کاربر کمک می کند مطالب را بهتر پیدا کرده و استفاده بهتری را از سایت شما داشته باشد. برای مثال می توانید در پایان صفحه، از کاربر بخواهید برای اطلاعات بیشتر یا برای ارتباط با شما و یا بازدید از سایر محصولات بر روی لینک مرتبط کلیک کند.

استفاده از این لینک ها به موتورهای جستجوی گوگل و ربات های آن این امکان را می دهد تا متوجه شوند که محتواهای مرتبط دیگر در سایت شما چه چیزهایی می باشد.

این لینک دهی در ارزش گذاری محتوای شما نیز تاثیر گذار می باشد. علاوه بر این لینک ها باعث می شوند تا کاربران سایت به ترتیب همه صفحات سایت را بررسی و دنبال کنند.

در واقع هرچه تعداد پیوندها یا لینک ها به یک صفحه ی مهم بیشتر باشد اهمیت آن صفحه را برای موتورهای جستجو روشن می کند. بنابراین برای دریافت بهترین نتیجه و کسب بهترین رتبه در نتایج جستجو های گوگل بهتر است.

صفحه اصلی سایت خود را کامل تر و جامع تر از سایر صفحات طراحی کرده و متن های تخصصی تر و بهتری را در آن قرار دهید و از تمامی صفحات به صفحه اصلی سایت خود لینک دهی داشته باشید. این لینک دهی ها صفحه اصلی را مهم تر جلوه خواهد داد و در نتایج جستجو های گوگل جایگاه بسیار بهتری را خواهد داشت.

در واقع گوگل با استفاده از لینک سازی ها محتوای وب سایت ها را دسته بندی و کشف می‌کند و پس از بررسی، آنها را رتبه بندی می کند. صفحاتی از سایت که دارای لینک های مناسب تر و بیشتر باشد؛ پر اهمیت تر خواهند بود و جایگاه بهتری در نتایج جستجو خواهد داشت. بنابراین همین مسئله نشان دهنده اثبات اهمیت لینک دهی داخلی می باشد!!

لینک سازی داخلی

تقریبا طبق تجربی بنده می توان گفت اعتبار لینک داخلی اگر بیشتر از لینک خارجی نباشد، خیلی کمتر نیست. مخصوصا در سال اخیر این موضوع خیلی پررنگ شده و موتور های جستجو به این موضوع خیلی اهمیت می دهند.

لینک داخلی در سئو

یکی از مهم ترین مولفه های سئو داخلی لینک داخلی می باشد. لینک داخلی اگر با انکر درست باشد می تواند کاربر را به صفحه هدف منتقل کند و این امر باعث می شود تا نرخ تبدیل بالا برود. پس می توان گفت لینک داخلی در سئو یک پارامتر مهم و تاثیرگذار می باشد.

چرا لینک سازی داخلی مهم است؟

نخستین علت و در واقع فلسفه‌ی وجودی لینک سازی داخلی این است که بازدیدکنندگان از سایت شما، بتوانند مطالب مختلف را پیدا کنند و به سادگی در سایت‌تان بچرخند.