سئو خارجی چیست ؟

سئو خارجی چیست ؟ اگر به طور کلی بگوییم، به تمامی تکنیک هایی که بیرون از سایت به منظور بهینه‌سازی آن سایت انجام می‌شود، سئو خارجی گفته می‌شود. این تکنیک ها شامل فعالیت در شبکه های اجتماعی، استفاده از لینک ها و بازاریابی های تاثیر گذار و سایر موارد می باشد.

سئو خارجی چیست ؟


۷ مورد از تکنیک های سئو خارجی (OFF PAGE)

۱- شبکه های اجتماعی:

بدون شک امروزه همه افراد فعالیتی هرچند کم یا زیاد در شبکه‌های اجتماعی مختلف دارند و کمتر کسی را پیدا می کنید که عضو شبکه های اجتماعی نباشد. بنابراین اگر به دنبال افزایش رتبه سایت خود را در گوگل هستید، بهتر است که در شبکه‌های اجتماعی مختلف عضو شده و فعالیت کنید.

یکی از بهترین و ارزان‌ترین منابع تبلیغات آنلاین همین شبکه‌های اجتماعی می باشد که بزرگترین مزیت آن زیاد بودن تعداد کاربران آن ها می باشد.

در واقع شما می‌توانید با معرفی سایت و محتوای خود در شبکه های اجتماعی افراد را به سمت سایت خود هدایت کنید. ورود افراد به سایت شما باعث بهبود رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل خواهد شد.

این اتفاق نرخ تبدیل سایت شما یعنی در واقع فروش سایت شما را افزایش خواهد داد!

۲- بازاریابی محتوا:

یکی از تکنیک های سئو خارجی بازاریابی محتوا می باشد که در واقع به این صورت انجام می شود: شما نظر و پیشنهادات خود را در دیگر سایت های مرتبط با موضوع خود قرار خواهید داد و لینک اصلی سایت خود را در آن قرار می دهید، پیمایش این لینک ها توسط گوگل باعث می شود که رتبه سایت شما افزایش یابد.

۳- فعالیت در انجمن های آنلاین:

یکی از مواردی که باعث افزایش تعداد کاربران سایت شما خواهد شد و به عنوان یکی از تکنیک های سئو خارجی مطرح می باشد، نشان دادن صاحب پیج به عنوان یک فرد متخصص می باشد.

برای اینکه خود را به عنوان یک فرد متخصص به کاربران سایت خود معرفی کنید بهتر است که در انجمن های آنلاینی که با موضوع سایت شما مرتبط هستند، عضو شوید و به سوالات و نظراتی که در آن سایت ها قرار داده می شوند، پاسخ های تخصصی و کاملاً صحیح ارائه کنید.

این مسئله به شما کمک می کند به عنوان یک فرد متخصص در دید افراد معرفی شوید. همچنین در بعضی از انجمن های آنلاین شما مجاز به قرار دادن لینک سایت خود هستید که همین موضوع می ‌تواند باعث افزایش رتبه سایت شما شود.

توجه داشته باشید که هرچه پاسخ ارائه شده توسط شما تخصصی تر، کامل تر و جامع تر باشد؛ محبوبیت شما را بیشتر می‌کند. چون افراد شما را به عنوان یک فرد متخصص در این زمینه می شناسند.

۴- ایندکس شدن در گوگل:

یکی از مواردی که برای دارندگان وب سایت‌ها و توسعه دهندگان وب، بسیار پر اهمیت است ایندکس شدن در گوگل می باشد. به این معنی که: مطلب توسط گوگل شناخته می شود که با جستجو به راحتی یافت می‌شود. در واقع ایندکس ساختار داده ای است که امکان یافتن سریع تر صفحات و سایت ها را فراهم می کند.

اگر شما به دنبال راهی برای ایندکس شدن سریع تر توسط موتورهای جستجو هستید بهتر است که به صورت دستی این کار را انجام دهید، یعنی سایت خود را در گوگل یا یاهو ثبت کنید. این کار از مهمترین تکنیک های سئو خارجی می باشد.

۵- ثبت مقاله های نوشته شده:

اگر سایت شما به موضوعات علمی و تخصصی می پردازد و شما در مورد آن موضوع مقاله ثبت شده‌ای دارید می توانید مقاله های جدید نوشته شده توسط خودتان را در سایت های مرتبط با مقالات ثبت کنید. ثبت کردن این مقاله ها باعث می شود که ترافیک سایت شما افزایش یابد و به رتبه بهتری در نتایج جستجو دست پیدا کنید.

۶- استفاده از عکس و ویدیو:

همانطور که می دانید در بازاریابی های اینترنتی تاثیر ویدیو و عکس از متن و مطالب یکنواخت بیشتر می باشد. عکس و ویدیو قابلیت این را دارند که در قسمت تصاویر و ویدیو ها به کاربران به صورت مجزا نشان داده شوند.

این افراد می توانند عکس های شما را مشاهده کنند و نظر خود را ثبت کنند و همچنین با لینک کمکی که بر روی عکس قرار دارد به سایت شما هدایت شوند. همچنین قرار دادن ویدیو ها در سایت‌ هایی مانند آپارات و یوتیوب می‌تواند مخاطب را به سایت و صفحه شما هدایت کند.

۷- لیست محلی:

کسب و کار هایی همانند فروشگاه ها، رستوران ها، کافه ها و موارد این چنینی نیاز به حضور مشتری دارند و می توانند با استفاده از این مورد افراد بیشتری را به صورت حضوری به محل کسب و کار خود هدایت کنند.

علاوه بر این افراد می توانند از دایرکتوری های محلی برای معرفی و تبلیغ کسب و کار خود استفاده کنند. چون می توانید در این سایت ها بر اساس موقعیت شهری خود کسب و کار خود را ثبت کرده و در جستجوی افراد محلی، سایت شما سریع تر پیدا خواهد شد. همچنین می توانید با استفاده از نقشه گوگل که از امکانات خود گوگل می باشد، محل کار خود را ثبت کنید تا به عنوان نزدیک ترین محل به افراد محلی نمایش داده شوید.

سئو خارج از سایت، یک بخش جدایی ناپذیر از بهینه سازی سایت می باشد، که می تواند باعث افزایش بازدید سایت و همچنین جذب مخاطب و در نهایت نرخ تبدیل سایت شما شود.

تکنیک هایی که بررسی شد به سایت های شما کمک خواهد کرد تا لینک ها و ترافیک سایت خود را افزایش دهند و در نتیجه می توانند به رتبه های بهتری در نتایج جستجوهای گوگل دست پیدا کنند.