سئو ووکامرس

آموزش سئو ووکامرس

تمام افرادی که در فضای اینترنت، فروشگاه مجازی و اینترنتی دارند؛ با هدف افزایش بازدیدکنندگان سایت و تبدیل آن ها به مشتری و در نهایت فروش محصول فعالیت می کنند. این مسئله نیازمند راهنمایی و ورود تعداد بیشتری از کاربران به سایت ها می باشد که یکی از بهترین روش ها برای این کار، سئو و بهینه سازی سایت می باشد.

سئوی ووکامرس - سنتر سئو

نکات و مواردی را که درباره سئوی محصولات ووکامرس باید رعایت کنید:

1- محصولات حتما باید توضیح و محتوایی مفید و مختصر داشته باشد. استفاده از توضیحاتی که منحصر به فرد و مخصوص سایت شما باشد به افزایش رتبه سایت شما برای قرار گرفتن در صفحه اول موتورهای جستجو مثل گوگل کمک کرده و بسیار حائز اهمیت می باشد.

2- عناوین باید به صورتی انتخاب شوند که موتورهای جستجو به طور کامل متوجه شوند که سایت شما چه موضوعی را ارائه می کند. در صفحات سایت های فروشگاهی باید محصولات به صورت دسته بندی شده در صفحات قرار بگیرند.

3- داشتن یک منوی آسان و در دسترس در یک فروشگاه اینترنتی می تواند تاثیر بسیار زیادی بر جذب مشتری داشته باشد، زمانی که منوی اصلی شامل پیوند به صفحات مختلف سایت شما باشد، احتمالاً بازدیدکنندگان وقت بیشتری را در سایت شما می گذرانند و این مسئله باعث افزایش رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل خواهد شد.

4- یکی از موارد مهم دیگر لینک های url می باشد که می‌توانند به عنوان شناسه محصول شما استفاده شوند.

5- تصاویر خود را به کمک تگ Alt بهینه سازی کنید به طوری که اگر به هر دلیلی تصویر لود نشود، به طور کامل تصویر مورد نظر را توصیف خواهد کرد. به یاد داشته باشید که تگ آلت یکی از بهترین مکان ها برای جایگذاری کلمات کلیدی و استفاده صحیح از آنها می باشد.

6- مطالبی که در سایت خود مطرح می کنید باید یونیک و مخصوص شما باشد؛ پس اگر به هر دلیلی محتوای سایت شما تکراری می باشد؛ یعنی در چند قسمت از سایت خود، از یک محتوا استفاده می کنید یا از محتوای دیگر سایت ها استفاده می کنید و مواردی از این قبیل بهتر است که به این کار ادامه ندهید و و محتواهای شخصی خودتان را در سایتتان منتشر کنید.

سئو محصولات ووکامرس

همانطور که میدانید یکی از راه‌های پیشرفت سایت و افزایش بازدیدکنندگان سایت ها استفاده از تکنیک های سئو می باشد. این تکنیک ها به سایت کمک می کند جایگاه بهتری را نسبت به سایر رقبای خود داشته باشد و همین مسئله باعث پیشرفت سایت شما خواهد شد. استفاده از این سری تکنیک ها نیاز به اطلاعات و یادگیری دارد.

یکی از مسائل مهم در هر نوع سئو و به ویژه سئوی محصولات در ووکامرس کلمات کلیدی مرتبط می باشد، که سبب افزایش ترافیک سایت شما خواهد شد. در سئوی ووکامرس به علت تعدد محصولات بهتر است که کلمات کلیدی در این نوع سئو بسیار قسمت بندی شده و جزئی قرار بگیرد.

در واقع دسته بندی کردن محصولات به صورت هوشمند و بهینه تاثیر بسیار زیادی را بر سایت شما خواهد داشت. این دسته بندی باید به نوعی باشد که محصولات مرتبط در یک صفحه قرار بگیرد و از کلمات کلیدی منحصر به فرد آن صفحه استفاده شود.

برای مثال اگر محصولات شما لباس های زنانه می باشد، باید یک صفحه را به عنوان مثال به مانتوها اختصاص دهید و به جای استفاده از کلمه کلی لباس زنانه از عباراتی مانند مانتو، مانتوی زنانه، مانتوی تابستانه یا دیگر کلمات مرتبط استفاده کنید. با استفاده از این نوع انتخاب کلمات کلیدی محصولات شما شانس بیشتری برای معرفی به کاربران سایت خواهد داشت.

بهترین افزونه سئو ووکامرس

افزونه ها می توانند تغییر و تحول بسیار زیادی در وب سایت فروشگاهی شما به وجود آورند و به بهینه سازی سایت شما کمک کنند.

Yoast Seo

یکی از بهترین افزونه های موجود می باشد که برای بهینه سازی های داخلی و ارتقاء وب سایت به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد. نسخه رایگان این افزونه به اندازه کافی خوب و مفید و مناسب برای وب سایت شما می باشد؛ اما نسخه پریمیوم امکانات بیشتری را دارد و به کمک آن می توان از سئو ووکامرس استفاده کرد.

ویژگی هایی که این افزونه دارد شامل موارد زیر می باشد:

  • بهینه سازی کلمات کلیدی و دسته بندی آن ها
  • پیش نمایش صفحه سایت در نتایج جستجوی موتورهای جستجو
  • چک کردن خوانایی و دیگر ویژگی های محتوای شما
  • هشدار دادن درباره محتوای تکراری که از انتشار محتوای تکراری و ضرر رساندن به سایت شما جلوگیری خواهد کرد.
  • به روزرسانی همراه و همگام با الگوریتم های گوگل برای کسب بهترین نتیجه در موتورهای جستجو به ویژه گوگل
  • پیشنهاد لینک های داخلی با توجه به محتوا و محل مناسب ارائه لینک های داخلی