سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید چیست

به طور کلی منظور از سئو کلاه سفید استفاده از تکنیک ها و تاکتیک هایی می باشد که گوگل آن ها را مشخص کرده و کاملا مطابق با قوانین گوگل و سایر موتورهای جستجو می باشد و قاعدتاً برای موتورهای جستجو قابل قبول و تایید می باشد.

بهینه سازی ها باید در راستای نیاز کاربران و طبق قوانین و موتورهای جستجو انجام شود؛ یعنی اینکه محتوای با ارزش تولید شود به طوری که این محتوا قابلیت به اشتراک گذاشتن را داشته باشد. با استفاده از قوانین سئو کلاه سفید وب سایت شما در هر زمینه‌ای که باشد، نسبت به سایر رقبا در رتبه بالاتر و جایگاه ویژه تری قرار خواهد گرفت. همچنین سرعت بالای آن و نمایش صحیح در موبایل کاربران را راضی تر خواهد کرد. برای کسب نتایج بهتر در جستجوهای گوگل بهتر است که از متا تگ ها و کلمات کلیدی صحیح استفاده شود !

سئوی کلاه سفید

تکنیک های سئو کلاه سفید

تکنیک های بسیار زیادی برای بهبود رنک سایت وجود دارد که در اینجا به بعضی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

اولویت بندی و کیفیت محتوا:

محتوای شما برای بهتر دیده شدن باید علاقه کاربران را به خود جلب کرده و همچنین نیاز به اشتراک گذاشتن مطلب شما را در کاربر فعال کند. به همین دلیل باید محتوایی تولید شود که با کیفیت بوده و بتواند پاسخگوی تمامی نیازها و سوالات کاربر باشد.

رضایت کاربر:

یکی از اصول سئو جلب رضایت کاربران می باشد. علت تمامی این رعایت ها و فاکتور ها برای رتبه بندی سایت ها نیز همین مسئله می باشد. برای کسب رضایت کاربر محتوای شما باید جامع و با جزئیات باشد و به تمامی سوالات کاربر به طور کامل پاسخ داده شود.

تمرکز در بهینه سازی سایت بر روی تلفن همراه:

امروزه تلفن همراه جزء اصلی زندگی افراد شده است. اگر سایتی بر روی تلفن های همراه باز نشود، محتوا و محصول خود را از دید کاربران مخفی کرده و از سایر رقبای خود بسیار عقب خواهد ماند.

بهترین تحقیق برای کلمات کلیدی:

موتورهای جستجو به ویژه گوگل برای کلمات کلیدی اهمیت بسیاری قائل هستند. تحقیق کلمات کلیدی به صورت دقیق و صحیح باعث می شود کاربران، سایت مورد نظر خود را سریعتر پیدا کنند و همین مسئله باعث افزایش رتبه سایت خواهد شد.

لینک سازی:

یکی دیگر از ابزارهای مهم و تکنیک‌های سئو کلاه سفید لینک سازی می باشد به شرطی که بهترین کیفیت و ارزش را داشته باشد. لینک سازی یعنی پیش نیاز ها و موضوعات مرتبط با محتوای خود را با محتوای جدید ارتباط دهید و کاربران را به سمت آنها هدایت کنید.

سئو سایت به روش سئو کلاه سفید

از ویژگی ها و اثرات استفاده از نکات سئو کلاه سفید این است که آینده وب سایت شما به صورت کامل و تضمینی موفقیت آمیز خواهد بود. استفاده از نکات توصیه شده توسط موتورهای جست و جو بهترین راهکار تضمینی برای رشد سایت شما خواهد بود و این مسئله باعث می شود بهترین نتایج را دریافت کنید.

روش های بسیار زیادی در این نوع سئو مورد قبول می باشد و استفاده می شود. تعدادی از آن ها عبارتند از:

  • تولید محتوای با کیفیت به صورت جامع و طبق نیاز و هدف کاربران
  • فعالیت در شبکه های اجتماعی برای هدایت تعداد افراد بیشتر به سمت سایت شما
  • استفاده از بک لینک های معتبر برای افزایش اعتبار خود در نگاه موتورهای جستجو

استفاده از کلمات کلیدی متناسب با محتوا و محصول که به راحتی کاربرانی را که در جستجوی محتوای سایت شما هستند، به سایت خود دعوت می کنید. روش های بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارند که نیاز به آموزش و استفاده کردن به صورت اصولی دارد. نتیجه استفاده از این روش ها افزایش رتبه سایت می شود. این روش ها اثری طولانی مدت خواهند داشت.

تفاوت سئو کلاه سفید با کلاه سیاه و کلاه خاکستری ؟

  1. سئو کلاه سفید به معنی دنبال کردن قوانین می باشد. به طور ساده در این سئو فقط از تکنیک های اخلاقی استفاده می‌شود و دستورالعمل های مربوط به موتورهای جستجو اعمال می‌شود.
  2. سئو کلاه سیاه به معنی استفاده از روش های پرخطر و دور زدن قوانین می‌باشد. به طوری که از تکنیک هایی استفاده می شود که مخالف دستورالعمل ها و قوانین موتورهای جستجو می باشد.
  3. سئو کلاه خاکستری همانطور که از نام آن مشخص است چیزی بین این دو روش می باشد. ساده ترین مفهوم این تعریف استفاده از تکنیک ها و روش های غیر اصولی می باشد که از نظر موتورهای جستجو خلاف قوانین محاسبه نمی شوند.

مقایسه سئو کلاه سفید و سئو کلاه خاکستری:

هیچ کدام از این روش ها غیر قانونی و ناقض قوانین موتورهای جستجو نمی باشند و همچنین جزء روش های پر ریسک نیستند اما روش هایی که در سئو کلاه خاکستری استفاده می‌شود روش های توصیه شده ای نمی باشند.

مقایسه سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه:

این دو روش به طور کامل با هم تفاوت دارند. سئو کلاه سفید به طور کامل قانونی بوده و کلاه سیاه کاملاً غیرقانونی با استفاده از روش های سئو کلاه سفید با صرف مدت زمان طولانی نتایج پایدارتری به دست خواهد آمد. برعکس آن در روش کلاه سیاه در مدت زمان کوتاهی نتایج ناپایداری به دست خواهد آمد.

کلاه سفید نشانه چیست

سئو کلاه سفید به این معنی می باشد که هدف سایت شما با گوگل و سایر موتور های جستجو یکی باشد، که این هدف تولید محتوا بر اساس نیاز کاربر و رضایت آن ها می باشد. همچنین کاربر سایت توقع دارد در کوتاه ترین زمان ممکن به درست ترین نتایج دست یابد، نتایجی که با نیاز کاربر همسو بوده و مفید باشند.