سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه چیست

همانطور که میدانید به مجموعه اقدامات و خدماتی که باعث می شوند سایت در نتایج موتور های جستجو جزو نتایج اولیه باشد سئو گفته می شود.

اصطلاح کلاه سیاه مجموعه تکنیک هایی هستند که سایت را در نتایج اولیه به کاربران معرفی می‌کنند اما با دور زدن الگوریتم های گوگل و فریب دادن ربات های آن!

اما باید بدانید که موتور های جستجو آن ها را شناسایی کرده و روش هایی برای جلوگیری از تاثیر آنها نیز یافته است. علاوه بر آن استفاده از این روش ها موجب جریمه شدن سایت شما می شود.

سئوی کلاه سیاه

آموزش سئو کلاه سیاه

علی رغم این مسئله که سئوی کلاه سیاه روشی غیر قانونی و اشتباه می باشد، اما مقالات آموزشی بسیار زیادی توسط متخصصین این حوزه وجود دارد که در مورد تکنیک ها و استراتژی های این روش صحبت کرده است. احتمالا دلیل این کار بالا بودن تقاضا و تعداد جستجو ها درباره این نوع سئو است که می تواند فرصت مناسبی برای جذب بازدید کننده برای سایت ها و مقالات مرتبط شود.

در هر صورت باید بدانید که گوگل هوشمندتر از تمامی این تکنیک ها بوده و به راحتی می تواند این ترفند ها را تشخیص دهد. مسلما به نفع شما و سایت تان می باشد که از روش‌های اصولی تر و صحیح استفاده کنید تا بتوانید در نتایج جستجوی گوگل جایگاه مناسبی را کسب کنید.

سئو سیاه

استفاده از این سئو در نهایت باعث کاهش رتبه سایت و در گاهی مواقع حذف کامل سایت از لیست نتایج موتورهای جستجو می شود. نتایج به دست آمده از این روش بسیار کوتاه مدت بوده و ماندگاری ندارند. این استراتژی ها بر اساس زیر پا گذاشتن قوانین موتورهای جستجو در رتبه بندی سایت ها تعریف می شوند و خوب است بدانید طراحان موتورهای جستجو به طور مداوم سیستم ها و الگوریتم ها را بهبود می بخشند و همین موضوع مانع کاربردی بودن این نوع سئو می شود. استفاده از این تکنیک ها باعث جریمه شدن سایت شما می شود و حتی اگر این اتفاق نیفتد، برند و سایت شما به عنوان سایت اسپم و بی ارزش برای موتورهای جستجو جلوه‌گر خواهد شد و همین مسئله باعث افت شدید بازدهی سایت شما خواهد شد.

تکنیک های سئو کلاه سیاه

تکنیک هایی که به عنوان تکنیک های کلاه سیاه گفته می شود؛ به این معنی است که استراتژی های خطرناک و اشتباهی می باشند و به طور قطع و کامل باید از آنها دوری کنید. این تکنیک ها عبارتند از:

 1. استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی
 2. کلمات کلیدی بی ربط با محتوا و بی کیفیت بودن آن
 3. تکثیر و کپی یا به اصطلاح دزدی محتوا و استفاده از مقالات چرخشی (استفاده از متن دیگران با اعمال تغییرات جزئی در کلمات)
 4. تبلیغات کلیکی تقلبی
 5. نظرات اسپم و بی مفهوم
 6. تبلیغات با مزاحمت در رسانه های اجتماعی
 7. تبادل لینک بی‌رویه
 8. هک کردن
 9. استفاده نادرست از داده‌های ساختاردهی (امتیاز دادن، لایک، بازدید)

روش سئو کلاه سیاه

روش ها و تکنیک های کلاه سیاه در بالا توضیح دادیم!

رتبه خوب در نتایج موتورهای جستجو، مسئله ای ضروری برای رشد و توسعه کسب و کار ها می باشد اما همانطور که برای هر کاری روش صحیح و غلط وجود دارد در سئو نیز به همین صورت می باشد.

روش غلط در این کار روش سئوی کلاه سیاه نام دارد که به جای پاسخ به کاربر و حل مشکل و نیاز او، با هدف فریب موتورهای جستجو جایگاه سایت ها را تغییر می دهند. در واقع با استفاده از تکنیک های این روشِ اشتباه، موتورهای جستجو فریب داده می شوند تا سایت را در نتایج بالاتر و با رتبه بهتر قرار دهند؛ اما باید بدانید که استفاده از این تکنیک ها برای افزایش رتبه سایت قطعاً موجب حذف شدن سایت از نتایج جستجو خواهد شد.

با توجه به اینکه الگوریتم های موتورهای جستجو با گذشت زمان دچار تغییر و تحول و پیشرفت های بسیار زیادی شده اند، هیچ وقت استفاده از این روش توصیه نشده و نمی شود. مطمئناً سئوی کلاه سفید بهترین گزینه برای بهینه سازی وب سایت ها محسوب می شود. به رغم این که هدف هر دو سئو بهینه سازی سایت و کسب رتبه بهتر در نتایج موتورهای جستجوی گوگل می باشد اما روش کاملاً برخلاف یکدیگر می باشد.

تفاوت سئو سیاه با سفید و خاکستری ؟

 • سئوی کلاه سفید به معنی دنبال کردن قوانین می باشد. به طور ساده در این سئو فقط از تکنیک های اخلاقی استفاده می‌شود و دستورالعمل های مربوط به موتورهای جستجو اعمال می‌شود.
 • سئوی کلاه سیاه به معنی استفاده از روش های پر خطر و دور زدن قوانین می‌باشد. به طوری که از تکنیک هایی استفاده می شود که مخالف دستورالعمل ها و قوانین موتورهای جستجو می باشد.
 • سئوی کلاه خاکستری همانطور که از نام آن مشخص است چیزی بین این دو روش می باشد. ساده ترین مفهوم این تعریف استفاده از تکنیک ها و روش های غیر اصولی می باشد که از نظر موتورهای جستجو خلاف قوانین محاسبه نمی شوند.

به طور کلی سئوی کلاه خاکستری و کلاه سیاه شباهت های زیادی با هم دارند و تفاوت آن ها در مبحث ریسک پذیری آن ها می باشد.

مقایسه سئوی کلاه سیاه و سئوی کلاه خاکستری:

تکنیک های سئوی کلاه سیاه همگی بر خلاف قوانین موتورهای جستجو می باشند، اما در کلاه خاکستری بیشتر تکنیک ها قوانین را نقض نکرده اند، اما با این حال توصیه شده نیز نیستند ممکن است با گذشت زمان، تکنیک های روش کلاه خاکستری به سئوی کلاه سیاه تبدیل شود.

مقایسه سئوی کلاه سیاه و سئوی کلاه سفید:

این دو روش به طور کامل با هم تفاوت دارند. سئوی کلاه سفید به طور کامل قانونی بوده و کلاه سیاه کاملاً غیرقانونی با استفاده از روش های سئوی کلاه سفید با صرف مدت زمان طولانی نتایج پایدارتری به دست خواهد آمد. برعکس آن در روش کلاه سیاه در مدت زمان کوتاهی نتایج ناپایداری به دست خواهد آمد.