قیمت طراحی سایت

تعرفه طراحی سایت

قیمت طراحی سایت در شرکت های مختلف و موارد مختلف با هم فرق دارد. در واقع بر اساس عوامل مختلفی این هزینه اعلام خواهد شد. شرکت های مختلف با توجه به نوع سایت و فعالیت آن و همچنین کیفیت آن بیزینس، خدمات متفاوتی را ارائه می کنند که مشخصا بر هزینه ها نیز تاثیر گذار می باشد.

عواملی که بر تعرفه طراحی سایت اثر گذارند:

۱- استاتیک یا داینامیک ؟

در واقع سایت های داینامیک به علت اینکه از قابلیت های بیشتری برخوردار هستند، نسبت به سایت های استاتیک طرفداران بیشتری دارند و بنابراین بدیهی است که طراحی سایت داینامیک قیمت بالاتری خواهد داشت.

۲- ظاهر سایت

استفاده از عناصر گرافیکی بیشتر کار طراح گرافیک را بیشتر خواهد کرد، بنابراین عناصر گرافیکی و بهبود ظاهر سایت موجب افزایش هزینه ها خواهد شد.

۳- هاست

تمامی اطلاعات و مواردی که در سایت شما وجود دارد داخل هاست قرار می‌گیرد و به همین دلیل امنیت و کیفیت هاست از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. استفاده از هاست های ارزان قیمت و گاهی رایگان به دلیل امنیت بسیار پایین برای پیج شما خطرناک خواهد بود بنابراین بسیار اهمیت بالایی دارد که هاست خود را به نوعی انتخاب کنید که از امنیت بالایی برخوردار باشند.

۴- پشتیبانی طراح

بدیهی است که میزان پشتیبانی پس از طراحی سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این پشتیبانی هزینه‌بر خواهد بود بنابراین می تواند بر میزان تعرفه طراحی سایت تاثیر گذار باشد.

۵- سئوی سایت

یکی از موارد بسیار پر اهمیت در میزان موفقیت سایت سئو یا بهینه سازی سایت شما می باشد به علت اینکه هر چند که محتوای سایت شما عالی باشد اما در نتایج اولیه گوگل حضور نداشته باشد در واقع سایت بی فایده خواهد بود و شانس دیده شدن نخواهد داشت. بنابراین یکی از مهمترین عوامل در تعرفه طراحی وب سایت هزینه بهینه سازی کدهای قالب سایت است که بستگی به میزان رقابت در حوزه کاری شما دارد.

۶- تعداد زبان های سایت

اگر سایت شما یک سایت بین المللی بوده و نیاز است که به زبان های مختلف ترجمه شود بابت هر زبان اضافه تر باید مبلغی پرداخته شود.

۷- نوع قالب

بعضی از قالب های از پیش تعیین شده وجود دارد که هزینه های کمتری را دارد، اما اگر طراحی خاص و امکانات خاص برای سایت خود در نظر دارید باید از قالب اختصاصی برای سایت خود استفاده کنید که طبیعتا هزینه بالاتری خواهد داشت.

توجه داشته باشید که هزینه بالا لزوما نشان دهنده حرفه ای و با کیفیت بودن کار نیست و همچنین ارزان بودن بیش از حد نیز جای بررسی بیشتر را دارد! بنابراین بهتر است با تحقیق یک طراح سایت انتخاب کنید که علاوه بر کیفیت کار، هزینه طراحی آن در یک بازه معقول و منطقی باشد و سپس طراحی سایت خود را به آن ها بسپارید.