سئو تصاویر

سئو تصاویر چیست ؟

سئوی تصاویر سایت سنتر سئو

برای کسب بهترین رتبه در موتورهای جستجوی گوگل سایت شما نیازمند بهینه شدن می باشد. این بهینه سازی شامل متن و تصاویر قرار داده شده در سایت شما می باشد. برای داشتن تصاویری بهینه سازی شده بهتر است مواردی را رعایت کنید که به افزایش رتبه سایت کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

  1. برای تصاویر خود فرمت مناسبی را انتخاب کنید تا در همه مرورگر ها قابل مشاهده باشد و مشکلی برای سایت شما پیش نیاید.
  2. حجم تصاویر خود را بهینه کنید که این کار باعث افزایش سرعت سایت شما می شود. آپلود تصاویر با حجم بالا باعث می شود که تصاویر در سایت شما نشان داده نشود و یا پس از زمانی طولانی نمایش داده شود که این مسئله به نفع سایت شما نخواهد بود.
  3. سعی کنید از تصاویر منحصر به فرد استفاده کنید. تصاویری که توسط خود شما تهیه شده باشد علاوه بر جذابیت بیشتر به بهینه سازی سایت نیز کمک خواهد کرد.

آموزش سئو تصاویر

باید بدانید که سئوی تصاویر و بهینه سازی آن به کمک یک فاکتور انجام نمی‌شود و فرایند پیچیده‌ای دارد که رعایت آن ها به افزایش رتبه سایت شما بسیار کمک خواهد کرد. اگر اطلاعات کاملی در مورد سئوی تصاویر ندارید بهتر است که اطلاعات زیادی را در مورد آن کسب کنیم و روش های بهینه سازی تصاویر را آموزش ببینید تا بتوانید بهترین نتیجه را در نتایج جستجوی گوگل دریافت کنید.

چک لیست سئو تصاویر

برای اطمینان از سئوی مناسب تصاویر سایت خود بهتر است که به کمک یک چک لیست، تک به تک تکنیک ها را رعایت کرده و به کمک رعایت کردن آن میتوانید به بهترین جایگاه در موتورهای جستجو دست یابید.

1- نام مناسب برای تصویر: بهتر است نامی که برای تصاویر آپلود شده در سایت در نظر گرفته می شود از کلمات کلیدی باشد.

2- متن Alt: این متن علاوه بر اینکه برای بررسی سئوی محتوا و سئوی تصاویر به سایت شما کمک می کند و در واقع بهترین گزینه در زمانی است که به هر دلیلی تصویر در سایت بارگذاری نمی شود. این نوشته می تواند در درک مفهوم تصاویر به کاربران سایت کمک بسیار زیادی کند.

3- Title تصاویر: این عنوان معمولاً در زیر عکس ها نمایش داده می شود. از آنجایی که این نوشته به کاربران نمایش داده می شود باید با دقت و تحقیق بسیار زیاد، این عنوان را انتخاب کنید.

4- استفاده از تصاویر مرتبط: هوش مصنوعی موتورهای جستجو به ویژه گوگل می تواند خود تصاویر را نیز پردازش کند؛ بنابراین بهتر است که تصاویر مرتبط و متناسب با متن در صفحات خود منتشر کنید و از استفاده از تصاویر بیهوده بپرهیزید.

5- دقت به اندازه و سایز تصاویر: باید مراقب باشید که تصاویر را با عرض بیشتر از استاندارد سایت خود آپلود نکنید، چون این کار باعث کاهش سرعت وب سایت شما و درنتیجه ضرر رساندن به آن می شود.

سئو تصاویر در وردپرس

تصاویری که در سایت های وردپرس قرار داده می شوند نیز مانند سایر تصاویر باید بهینه‌سازی شوند تا بهترین تاثیر را بر روی رتبه بندی سایت در در موتورهای جستجوی گوگل داشته باشد. در سایت های وردپرسی می‌توان از افزونه ها استفاده کرد که باعث فشرده سازی تصاویر و افزایش سرعت سایت می شوند. در ادامه به معرفی چند افزونه خواهیم پرداخت…

افزونه سئو تصاویر

  • افزونه Wp Smush

این افزونه جزء قدیمی ترین افزونه ها می باشد و برای استفاده نیاز به ثبت نام نمی باشد. از مزیت‌های این افزونه این می باشد که با یک بار تنظیم کردن افزونه به طور خودکار تمامی تصاویر را برای شما فشرده سازی خواهد کرد.

  • افزونه compress

برای استفاده از این افزونه شما باید در وب سایت آن ثبت نام کرده و پس از آن با خیال راحت تصاویر را در سایت وردپرسی خود آپلود کنید و نگران نباشید چرا که به صورت اتوماتیک کار فشرده سازی برای شما انجام خواهد شد.

  • افزونه short pixel

این افزونه بیشترین میزان فشرده سازی را روی عکس ها انجام می دهد در یکی از گزینه های این افزونه به نام glossy هنگام فشرده سازی و کم کردن حجم تصویر از کیفیت آن کاسته نمی شود که برای بسیاری از افراد حائز اهمیت می باشد.

  • افزونه lazy load

این افزونه بر روی سرعت وب سایت شما تاثیر بسیار مثبتی خواهد داشت. استفاده از این افزونه باعث می شود که کاربر با اسکرول به پایین و رسیدن به هر تصویر آن را دانلود کند و نیاز به دانلود همه تصاویر در بدو ورود به سایت نمی باشد.

  • افزونه w3-total-cache

این افزونه کش سایت شما را فعال سازی می‌کند و باعث می‌شود کاربرانی که که یک بار وارد سایت شده اند در دومین ورود و بازدیدهای بعدی زمان خود را صرف دانلود دوباره تصاویر نکنند و با سرعت بیشتری وارد سایت شوند.

سئو عکس های سایت

همانطور که میدانید استفاده از تصاویر در سایت علاوه بر جذاب تر کردن محتوا برای کاربران، بر سئوی سایت نیز تاثیر بسیار زیادی دارد.

برای کسب بهترین نتیجه از قرار دادن تصاویر در سایت بهتر است که تمامی نکات گفته شده را رعایت کنید تا در رتبه بندی موتور های جستجو جایگاه بهتری را کسب کنید.

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

در واقع بخش مهمی از سئو محتوا، سئو تصاویر می باشد. با سئو کردن هر تصویر از صفحات سایت، علاوه بر کمک به خود صفحه، به سایت خود کمک می‌کنیم تا در نتایج جستجو به ویژه در بخش تصاویر گوگل نمایش داده شود و مخاطبان و کاربران زیادی را به صفحه خود جذب خواهد کرد.

برای استفاده از تصاویر تعداد خاصی را نمی توان به ازای هر مبحث یا محتوا اعلام کرد اما با توجه به متن و نیاز کاربر بهتر است که تصاویر مرتبط و منحصر به فردی را در سایت قرار دهید به طور کلی بهتر است که به ازای هر ۳۰۰ کلمه حداقل یک تصویر قرار داده شود اما باز هم تاکید می کنیم که بستگی به نوع محتوا و نوع سایت شما خواهد داشت.

در نهایت باید دقت داشته باشید که استفاده از تصاویر باعث جذاب تر شدن محتوا و همچنین قابل درک شدن محتوا برای کاربران خواهد شد. استفاده از تصاویر مناسب و مرتبط با متن می تواند بازدید کنندگان و کاربران سایت را به مشتری سایت شما تبدیل کنند که در واقع این هدف هر وب سایتی در هر زمینه ای خواهد بود.